Alax to roślinny produkt leczniczy do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występujących zaparciach.
Zawarte w preparacie antrazwiązki wykazują działanie przeczyszczające. Mechanizm działania przeczyszczającego tłumaczy się stymulacją ruchów perystaltycznych jelita grubego (drażnienie zakończeń nerwowych) oraz zahamowaniem resorpcji zwrotnej wody z jelita. W efekcie następuje przyspieszenie pasażu jelitowego oraz rozluźnienie stolca. Efekt przeczyszczający może wystąpić po upływie 8 do 12 godzin po podaniu leku.
Skład:
1 tabletka drażowana zawiera:
substancje czynne:
wysuszony, sproszkowany sok z liści aloesu (Aloe capensis) o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 18% - 35mg
wyciąg suchy z kory kruszyny (Frangulae corticis extractum siccum) o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 15% - 42mg
substancje pomocnicze;
rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną, laktoza, kroskarmeloza sodowa, powidon, stearynian magnezu,
składniki otoczki: sacharoza, talk, guma arabska, miesznina wosku pszczelego białego i wosku carnauba (Capol 1295), czerwień koszenilowa (E 124).
Dawkowanie:
Młodzież w wieku ponad 12 lat, dorośli, osoby w podeszłym wieku: wieczorem 1-2 tabletki drażowane popić szklanką wody. W normalnych warunkach wystarcza przyjmowanie preparatu nie więcej niż 2-3 razy w tygodniu. Właściwa pojedyncza dawka to najmniejsza dawka powodująca nie wymagające wysiłku wypróżnienie w postaci miękkiego stolca.
Nie przekraczać dawki dobowej 30 mg antrazwiązków co odpowiada w przybliżeniu 2 tabletkom na dobę.
Stosowanie preparatu przez okres dłuższy niż 1-2 tygodnie wymaga konsultacji z lekarzem.
Jeśli w trakcie stosowania preparatu nadal utrzymują się objawy (zaparcia), wówczas konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą
Przeciwwskazania:
Nie stosować preparatu w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu.
Przeciwwskazaniem do zażywania produktu leczniczego są przypadki niedrożności jelit i zwężenia jelit, atonia jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby zapalne jelita grubego (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego); ból brzucha nieznanego pochodzenia; ciężkie odwodnienie z niedoborem wody i elektrolitów.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.
Nie stosować leku u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.
Przed zastosowaniem preparatu zapoznaj się z ulotką.
Sylimarol 35 mg Lek stosowany wspomagająco w schorzeniach wątroby.
Sylimarol 70 mg to lek roślinny stosowany w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów.
Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.
UROSEPT to lek stosowany pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.
Urosept jest łagodnym lekiem moczopędnym w postaci tabletek drażowanych, Stosowany pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i kamicy dróg moczowych.