W aptece znajdują się profesjonalne zestawy infuzyjne oraz akcesoria potrzebne diabetykom, które można zamówić w łatwy sposób bez wychodzenia z domu.

Wszystkie zestawy infuzyjne są komfortowe w użytkowaniu i proste w obsłudze. Niektóre zawierają wygodny, hipoalergiczny plaster, który pewnie mocuje wkłucie, i są polecane osobom o słabym wzroku. Inne powstały z myślą o osobach początkujących i cechują się intuicyjną techniką wprowadzenia wkłucia – zwężająca się kaniula ułatwia szybkie wprowadzenie jej pod skórę.

Kolejne zestawy dostępne są w kilku wariantach - z szybkim i praktycznie bezbolesnym założeniem wkłucia, z wkłuciem o wysokiej elastyczności oraz z ochroną przed zatkaniem i przemieszczaniem się.

Pokrowce na pompę insulinową wykonano z nieprzemakalnego materiału (neopren) lub ze skóry. Można je przypinać do paska za pomocą klipsa. Niektóre modele dają możliwość obsługiwania pompy bez konieczności jej wyjmowania. Do wybranych modeli pomp można też dokupić etui silikonowe, występujące w pięciu kolorach.

Pas do pompy insulinowej, pojemnik na insulinę

Elastyczne pasy do pomp insulinowych charakteryzują się solidnym wykonaniem i funkcjonalnością. Mogą być noszone przez osoby aktywne, uprawiające sporty. Dzięki regulacji i specjalnym otworom na dren są wygodne, a dodatkowe wzmocnienia gwarantują ochronę rurek i przewodów infuzyjnych.

Pojemniki na insulinę wyposażono w nasadkę chroniącą igłę. Dzięki informacji o pojemności nie ma problemu z precyzyjnym dawkowaniem insuliny. Pojemniki te wykonano z najwyższą starannością.

Pokrowiec i akcesoria do pompy insulinowej

Akcesoria obejmują nie tylko pokrowce, ale również dreny, adaptery, klipsy, opaski czy baterie. Warto zwrócić uwagę na automatyczne urządzenia umożliwiające bezbolesne wkłucie, zabezpieczenia do pomp dla osób aktywnych fizycznych, które blokują możliwość przypadkowego odkręcenia zbiornika, oraz na wygodne kabury z opcją montowania pompy w pozycji poziomej i pionowej.

Osobom uprawiającym sporty dedykujemy również pokrowce montowane na udzie, zaprojektowane w taki sposób, by ściśle przylegały do pompy insulinowej. Dzięki antypoślizgowej podkładce futerał nie zsuwa się podczas aktywności i jest wygodny w noszeniu.

Zestaw infuzyjny, akcesoria do pomp insulinowych

Profesjonalne akcesoria do pomp insulinowych i łatwe w obsłudze zestawy infuzyjne nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są bezpieczne, wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Diabetycy, poza wymienionymi wcześniej akcesoriami, mogą zaopatrzyć się w zatyczki zabezpieczające wkłucie po odłączeniu cewnika, zestaw plastrów zabezpieczający podłączony sensor oraz transmiter, pojedyncze kaniule, a także w małe pakiety serwisowe do pomp insulinowych, zawierające pokrywę baterii i adapter.

Ponadto, w aptece znajdują się igły do zestawu do infuzji, nasadki ochronne na baterię, etui z funkcją montowania do bielizny, dreny, lancety do nakłuwacza i baterie do wybranych modeli pomp insulinowych.