Funkcjonowanie bez stresu jest praktycznie niemożliwe. Problemy zawodowe lub osobiste często generują szereg przykrych dolegliwości – drżenie rąk, niepokój, bezsenność czy problemy z koncentracją. Odpowiedzią na problemy z nerwami mogą stać się łagodne środki uspokajające. Większość z nich nie przynosi poważniejszych skutków ubocznych, a te na bazie ziół mogą być stosowane również przez dzieci.

Tabletki uspokajające dostępne bez recepty zawierają w składzie zioła, takie jak: melisa lekarska (ma właściwości relaksujące), rożeniec górski (pomaga w walce organizmu ze stresem), kozłek oraz chmiel (wspomagają wyciszenie i ułatwiają zasypianie). Często występują razem z witaminy z grupy B, które wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego. Większość z nich pozwala również na spokojne przespanie całej nocy.

Środki uspokajające bez recepty, leki ziołowe na stres

Kiedy w życiu nadchodzą momenty obfitujące w stresowe sytuacje, warto sobie pomóc środkami uspokajającymi bez recepty. Są dobrze tolerowane, a ich nowoczesne formuły nie przyczyniają się do wzmożonego uczucia senności czy znużenia.

Poza lekami ziołowymi dostępne są również suplementy na bazie hydrolizatu kazeiny z mleka krowiego z zawartością bioaktywnych dekapeptydów i witaminą B6, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i są polecane osobom cierpiącym na codzienny niepokój i bezsenność.

Tabletki uspokajające dla dzieci, herbatka uspokajająca

Leki uspokajające dla dzieci powinno się podawać w szczególnych przypadkach i na wyraźne polecenie lekarza. Czasem jednak pojawia się konieczność doraźnego podania substancji, która wspomogłaby wyciszenie malucha. Wtedy najlepiej sięgnąć po preparaty na bazie ziół – melisy, rumianku czy lawendy. Niektóre z nich są dostępne w postaci herbatek uspokajających – ziołowy napar podziała odprężająco, pomoże zasnąć i ukoi stan napięcia nerwowego.

Herbatki ziołowe na uspokojenie mogą również stosować osoby dorosłe. Najczęściej poleca się picie naparu z melisy, który nie tylko wycisza, ale również pozwala spokojnie zasnąć. W ofercie naszej apteki dostępne są również suplementy diety w saszetkach na bazie tauryny, magnezu, L-argininy oraz witamin z grupy B. Taki skład wspomaga organizm w uzupełnianiu niedoboru magnezu w diecie, redukcji zmęczenia, podnosi odporności na stres i utrzymuje prawidłową sprawność intelektualną.

Cukierki uspokajające w stresowych sytuacjach

Często czujemy się bezpieczniej, jeśli towarzyszą nam cukierki uspokajające. Poręczna forma pozwala na dyskretne wsunięcie ich do ust w chwili, kiedy czujemy zdenerwowanie lub niepokój. Cukierki mają ziołowy smak, a w swoim składzie – melisę, werbenę, lawendę lub walerianę. Są bezpieczne i doraźnie rozładowują napięcie, a sam proces ich rozpuszczania w ustach pozwala na moment oderwać myśli od stresującej sytuacji.

Wygodne w użyciu i nadające się do zastosowania w każdym momencie są również preparaty w formie ampułek (tzw. shotów). Płynna forma wzbogacona o melatoninę, melisę i witaminy nie tylko pozwala spokojnie zasnąć, ale również koi zszargane nerwy.