Leki na alergię bez recepty pomagają zwalczać typowe objawy alergii
Alergia to współczesna choroba, której nie da się całkowicie wyleczyć. Polega na nieprawidłowej reakcji organizmu na określony czynnik, zwany alergenem. Może występować sezonowo, wtedy wiąże się z okresem pylenia niektórych roślin, może też utrzymywać się przez cały czas, gdy uczuleni jesteśmy np. na roztocza, określone pokarmy czy środki czystości.
Alergia w znaczny sposób obniża jakość życia. Chorzy skarżą się na łzawienie oczu, katar, bóle głowy, duszności, wysypki, napady kichania. Bardzo często silna alergia uniemożliwia normalne funkcjonowanie – trudno nam się skoncentrować, świat wydaje się miejscem pełnym alergenów. W skrajnym przypadku może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, objawiającego się m.in. puchnięciem języka, niepokojem i dusznościami. Wtedy konieczna jest szybka interwencja lekarska.
Na szczęście w aptekach dostępne są środki na alergię bez recepty, które pomagają zwalczać jej typowe objawy i poprawiają samopoczucie alergików.
Syropy i tabletki na uczulenie
Na rynku można znaleźć wiele różnych syropów i tabletek na alergię - zarówno tych na receptę, jak i bez. Które najlepiej wybrać, aby jak najlepiej zwalczyć alergeny? Oczywiście najlepiej jest udać się do lekarza, który przepisze odpowiednie tabletki przeciw alergii, na podstawie uczulających Cię alergenów. Równie ważnym aspektem jest zapoznanie się z możliwymi efektami ubocznymi przed zażyciem syropu lub tabletek na alergię bez recepty. Niektóre z tych preparatów mają bowiem działanie usypiające. Jeśli w ciągu dnia prowadzisz samochód lub inny pojazd wymagający skupionej uwagi, lub idziesz do pracy, w której ciążyć na Tobie będzie duża odpowiedzialność - nie bierz leków, które mogą wywołać senność lub obniżyć czas Twojej reakcji. Wybór tabletek na alergie skórne w naszej aptece internetowej jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich potrzeb.
Kiedy stosować tabletki przeciwalergiczne bez recepty?
W zależności od tego, jakie skutki uboczne występują - tabletki na uczulenie można stosować rano lub wieczorem. Jeśli powodują senność, wiadomo, że nie ma powodów, dla których nie można byłoby brać ich przed snem. Leki antyhistaminowe powinno się stosować na początku rozwijania się uczulenia. Oczywiście ważna jest systematyczność zażywania tabletek od alergii bez recepty.
Syrop na alergię dla dzieci
Dostępne są u nas również syropy na alergię dla dzieci bez recepty. Są one w pełni bezpieczne dla młodych podopiecznych. Wystarczy pilnować prawidłowego dawkowania. Maluchy często miewają problem z połknięciem tabletki, dlatego producenci przygotowali ofertę specjalnie przygotowaną z myślą o najmłodszych. Odpowiednio zbilansowany syrop na alergię dla dzieci skutecznie uwolni je od uciążliwych objawów takich jak katar, łzawienie oczu, pokrzywka czy wysypka. Naturalne ekstrakty sukcesywnie wspomagają łagodzenie dolegliwości oraz przyspieszają gojenie się alergicznych wykwitów. Syrop przeciwalergiczny dla dzieci to bezpieczne w podawaniu i łatwoprzyswajalne rozwiązanie.
Leki przeciwalergiczne bez recepty. Tabletki na katar alergiczny
Katar alergiczny, tzw. katar sienny, występuje głównie wiosną i latem, w okresie pylenia roślin. Wodnista wydzielina z nosa łączy się ze łzawieniem i swędzeniem oczu, a także drapaniem w gardle i uczuciem, że jest ono rozpulchnione.
Tabletki na katar alergiczny to m.in. Allertec, Allegra czy Amertil Bio. Substancją czynną w preparatach na objawy alergii są zazwyczaj feksofenadyna chlorowodorku (lek przeciwhistaminowy) lub dichlorowodorek cetyryzyny.
Co ważne, nowoczesne preparaty na objawy alergii nie powodują uczucia senności i problemów z koncentracją. Zazwyczaj można je zażywać nawet w pracy czy w sytuacji, gdy musimy prowadzić pojazd.
Tabletki na uczulenie bez recepty, leki na katar sienny
Jeśli alergia wiąże się z wykwitami skórnymi, tzw. pokrzywką idiopatyczną, możemy sięgnąć po Loratydynę Pytlox lub Contrahist Allergy. Drugi z wymienionych preparatów zawiera w składzie lewoceteryzynę - niesedatywny lek przeciwhistamowy II generacji, stosowany w terapii alergicznego nieżytu nosa, pokrzywki, atopowego zapalenia skóry i wyprysku.
Warto pamiętać, że alergicy po wiosennych i letnich spacerach powinni wziąć prysznic i umyć włosy, by spłukać wszelkie alergeny. W okresie wzmożonego pylenia warto wietrzyć mieszkanie w godzinach nocnych, a za dnia dokładnie zamykać okna i drzwi, by nie wpuszczać drażniących nas pyłków do wewnątrz.
Leki na alergię bez recepty dla dzieci
Leki dla małych pacjentów mają formę roztworu doustnego, tabletek do ssania lub saszetek przeznaczonych do rozpuszczenia. Przykładem preparatu dla małych pacjentów jest np. Aleric deslo. Środek uzupełniono w żywe bakterie jelitowe i prebiotyk, pozwalający na szybkie namnażanie „dobrych” bakterii w jelitach.
Innym specyfikiem dla dzieci jest Hitaxa Fast junior na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz pokrzywkę. Lek zawiera substancję czynną (desloratydyna), jest przeznaczony dla dzieci od 6. roku życia i nie wywołuje uczucia senności.